10352196_1509479939296994_5373353646904770119_n

Ярослав Садовий та Андрій Янович

Ярослав Садовий: біолог за освітою, працюю на позиції QA в StepInMobile, займаюся громадською діяльністю в сфері охорони природи. Хоббі: наука і техніка.

Андрій Янович: біолог, працює програмістом. Має дуже ‘прямі руки’ в hardware питаннях.

Обох поєднує бажання змінити світ на краще і допомогти своїй країні.

Назва доповіді: “Демонстрація прототипу приладу для стрільби з укриття”.

Рівень доповіді: Для початківців

Основні тези доповіді:

    Ми виявилися зовсім неготовими до війни. Брак технічного забезпечення і елементарних ресурсів пробудив необхідність не тільки допомогати армії елементарно необхідним але й забезпечити її високотехнологічними засобами ведення війни (для прикладу безпілотники). Наш прилад є одною з таких спроб.
    Суть приладу наступна: на автоматі маємо невелику камеру, а на касці моніторчик для лівого ока (електронний видошукач). Це дає змогу бачити те, що бачить автомат – тобто можна вести вогонь не висовуючись з укриття (наприклад просунувши дуло АК в будь яку щілину). Очима буквально стає дуло автомата. Використовується камера типу “”буллет””, яка кріпиться знизу під дулом автомата.
    Основне призначення: зачистка приміщень, міські бої (стрільба з за кутів будівель), оборона блокпостів.
    Подібні аналоги існують. Але вони не доступні Україні, як по вартості так і тим, що їх немає на відкритому ринку озброєнь. Представлений прилад доводить можливість створювати подібну техніку в Україні і за невелику вартість. Вартість всіх компонентів складає орієнтовно 350 грн.

Кому буде цікава доповідь: Всім кому цікавий hardware, волонтерам які допомагаються військовим.